11 listopada obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości, które jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Świętujemy w tym dniu pamięć, że w 1918 roku Polska, po 123 latach rozbiorów, bohaterskich powstaniach: listopadowym 1830 roku i styczniowym 1863 roku oraz walkach na różnych frontach zrzuciła z siebie kajdany niewoli zaborców.

Dnia 10 listopada 2022 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystość poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Podczas akademii odbył się montaż słowno – muzyczny,  w którym wykorzystane zostały utwory muzyczne i wiersze o tematyce patriotycznej, które mówiły o „drodze” i losach naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości, czym jest niepodległość i co znaczy Polska. Wskazano wkład narodowych bohaterów w walkę o wolność i o odbudowę Polski, m.in. Józefa Piłsudskiego, który poprzez swój patriotyzm i nieugiętą postawę wobec wszystkich trzech zaborców, uzyskał zaufanie i wsparcie społeczeństwa i polityków, co otworzyło drogę do upragnionej wolności.