Czytamy "lekturki spod chmurki"

Czytamy

W roku szkolnym 2022/2023 klasa 1 bierze udział w innowacji pedagogicznej ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki". Innowacja ma celu rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej oraz aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem i aktywnego słuchania, pogłębianie wiedzy na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji.

W pierwszym module dzieci wyruszyły w podróż po Polsce z bohaterami lektury Adama Bahdaja ,,Pilot i ja". Uczniowie uzupełnili swoje lekturniki, przygotowali plakaty zachęcające do przeczytania książki, stworzyli klasowy kącik ,,Książki w podróży", dzięki czemu mogą wymieniać się książkami. W drugim module uczniowie wyruszą w podróż po Europie. Już nie możemy się doczekać...