Przejdź do treści
szkola1
szkola2
Przejdź do stopki

Autoportret - spektakl profilaktyczny

Treść

W dniu 18 12. 2019 roku w naszej szkole gościliśmy teatr objazdowy Impresariat Artystyczny „Inspiracja” z Krakowa. Uczniowie obejrzeli spektakl profilaktyczny pt.: „Autoportret” poświęcony problematyce uzależnień.

Autoportret to pełna emocji historia dwójki młodych ludzi. Każde z nich znajduje się na etapie poszukiwania drogi wyrażania siebie poprzez swoje pasję min. malarstwo. Oddala ich odmienność światów, które ich fascynują i rozbieżność deklaratywnych systemów wartości. Dodatkowo pojawia się młodzieńcze zafascynowanie atrybutami dorosłości, fałszywie pojmowanej wolności. W efekcie dochodzi do stopniowego rozpadu łączących ich więzi. Sytuacją przełomową jest choroba i konieczność poważnej operacji. Dopiero wtedy zaczynają odbudowywać relację dzięki wspólnie wypracowanemu „paktowi naprawczemu”.

Po spektaklu aktorzy przeprowadzili dyskusję z uczniami, celem utrwalenia najistotniejszych i najbardziej wartościowych treści przedstawienia.

|Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych dotyczących tematyki uzależnień.

„ Prowadzący pokazał jak ludzie zmieniają się pod wpływem substancji psychoaktywnych. Nie zabrakło także naszej pracy grupowej. Spotkanie było pouczające i dało nam dużo do myślenia". (Kasia, Beata, Zuza, Asia uczennice klasy 8 ).

234936