POKAZ PIERWSZE POMOCY

Dnia 7 października naszą szkołę odwiedzili strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopnicach. Najpierw odbyła się krótka pogadanka na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie przypomnieli sobie jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz dlaczego warto nosić odblaski. Po części teoretycznej odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Głównym celem spotkania było przypomnienie procedur z zakresu udzielania pierwszej pomocy i praktyczne działania na fantomach. W zajęciach wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły wraz z wychowawcami. Na koniec na dzieci czekała niespodzianka- przed szkołą stał wóz strażacki, zadaniem uczniów było znalezienie wszystkich elementów odblaskowych. Jednak największą atrakcją była możliwość obejrzenia wozu strażackiego od środka- każdy uczeń mógł poczuć jak to jest być strażakiem. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach konkursu ,,Odblaskowa Szkoła".