Wsparcie finansowe dla szkoły

Laboratoria Przyszłości to projekt realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Chodzi w nim o stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijania zainteresowań. MEN informuje, że ideą programu jest zapewnienie szkołom narzędzi i rozwiązań służących rozwijaniu kompetencji przyszłości, czyli współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów i kreatywności. Chodzi też o danie szkołom możliwie szerokiego wyboru pomocy, które przydadzą się w procesie dydaktycznym.

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Słopnicach w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” pozyskała wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone m. in na zakup nowoczesnych drukarek 3D z akcesoriami, mikrokontrolerów z sensorami i płytkami prototypowymi, sprzętu do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony etc.) oraz wiele innych pozycji, które na co dzień będą pomocą dydaktyczną dla naszych uczniów.