Przejdź do treści
szkola1
szkola2
Przejdź do stopki

11 Listopada - #SzkołaPamięta

Treść

11 listopada 1918r. to dzień w historii naszego kraju bardzo ważny dla Polski i Polaków. Co roku w tym dniu obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W obecnym roku jest to jego 102 rocznica.

Nasza szkoła, jako jedna z wielu wzięła udział w akcji MEN „Szkoła pamięta” 2020. Z tej okazji zostały przedstawione uczniom ważne wydarzenia tamtych lat, które miały miejsce w naszej okolicy, wykonano również okolicznościową gazetkę.

6 listopada uczniowie klasy III naszej szkoły złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza mieszczącym się na przełęczy nazwanej jego imieniem w miejscowości Chyszówki oraz pod pomnikiem nieznanego żołnierza, ku pamięci tym, którzy walczyli o naszą niepodległą Polskę.

234388