wykorzystanie sprzętu w miesiącach XII 2023-II 2024

Od grudnia 2023 roku do lutego 2024 roku  na lekcjach oraz zajeciach dodatkowych wiele razy wykorzystano sprzęt zakupiony z programu „Laboratoria Przyszłości":

1. W ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczniowie z kl. V-VII przy pomocy aplikacji TinkerCad projektowali modele, a następnie drukowane one były za pomocą drukarki 3D Banach School.

2. Innym sprzętem wykorzystywanym z programu „Laboratoria Przyszłości" były:

Przy pomocy  długopisy Banach– PEN 3D oraz filament PLA 3D uczniowie klasy drugiej wykonywali śnieżynki:

oraz pierścionki na nadchodzące walentynki:

3. aparat cyfrowy z funkcją kamery Canon EOS M50 Mark II. Używany był do robienia zdjęć i tym samym  dokumentacji  wydarzeń związanych ze szkołą:

-mitologia na lekcjach języka polskiego,

-zabawa karnawałowa,

-konkurs recytatorski,

-Dzień Babci i Dziadka,

-jasełka,

-wycieczka,

-mikołajki,

i wiele innych.

Nasza szkoła otrzymała środki finansowe na realizację programu „Laboratoria Przyszłości”, dzięki czemu możliwe było zakupienie stosownego sprzętu. Program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna, która jest realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.