Przejdź do treści
szkola1
szkola2
Przejdź do stopki

wykorzystanie sprzętu w miesiącach IX-XI 2023

Treść

W pierwszych miesiacach roku szkolnego podczas lekcji wykorzystano sprzęt zakupiony z programu „Laboratoria Przyszłości":

1. W ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczniowie z kl. V-VII zapoznali się z funkcjami aplikacji TinkerCad , która służy do tworzenia cyfrowych modeli obiektów. Nauczyli się poruszać w programie grafiki komputerowej oraz poznali proces druku 3D. Dzięki nabytym umiejętnościom samodzielnie zaprojektowali breloczki, medale do szkolnego konkursu, kostki do gry, budki dla szpaków, domki.
Ich projekty są systematycznie drukowane za pomocą drukarki 3D Banach School.

    ,          

        

3. Na lekcji plastyki uczniowie z klasy 7 omawiajac temat fotografii wykorzystali sprzęt aparat: aparat cyfrowy z funkcją kamery Canon EOS M50 Mk II  

     

 

3.aparat cyfrowy z funkcją kamery Canon EOS M50 Mark II. Używany był do robienia zdjęć i tym samym  dokumentacji  wydarzeń związanych ze szkołą:

- Pasowanie na ucznia,

-wycieczka na górę Paproć,

-Dzień Kropki w przedszkolu,

-Dzień Przedszkolaka w Smykolandii,

-Dzień w Piżamach,

-Dzień Edukacji Narodowej,

-Sprzątamy dla Polski,

- wycieczka na Łopień,

-Dzień Języków Obcych,

-próbna ewakuacja,

-Przerwa na czytanie,

- Szkoła pamięta,

-Narodowe Święto Niepodległości,

-zawody ,,Mały mistrz",

 

Nasza szkoła otrzymała środki finansowe na realizację programu „Laboratoria Przyszłości”, dzięki czemu możliwe było zakupienie stosownego sprzętu. Program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna, która jest realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

222359