Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków, który obchodzony jest 26 września, został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych, nie tylko w szkole, ale i przez całe życie.

W naszej szkole również celebrowaliśmy Dzień Języków. Wszyscy uczniowie szkoły wzięli udział w polsko - angielskim przedstawieniu w wykonaniu uczniów klasy 6 i 7, którzy, w ciekawy i zabawny sposób, przybliżyli nam historię i kulturę Wielkiej Brytanii 🇬🇧. Klasy 1-7 przygotowały rożne ciekawostki na temat krajów Europejskich, które wcześniej wylosowały oraz prezentacje z najważniejszymi faktami. Można śmiało stwierdzić, że nasi uczniowie to poligloci😊💪🏻 .Dodatkowo dzisiejsze lekcje języka angielskiego zamieniły się w teleturnieje i sale zabaw, a kolory flag krajów europejskich widoczne były na każdym kroku🇵🇱🇨🇮🇸🇪🇺🇦🇷🇴.

Zachęcamy wszystkich do nauki języka angielskiego! 🤩 Co czwarty mieszkaniec kuli ziemskiej mówi lepiej lub gorzej po angielsku, a jest to język, który może Wam się przydać w pracy i podróżowaniu po całym świecie🤭🚀.