Przejdź do treści
szkola1
szkola2
Przejdź do stopki

STYCZEŃ 2023

Treść

W styczniu 2023 sprzęt z programu „Laboratoria Przyszłości" wykorzystywany był na zajeciach obowiazkowych, ale i  dodatkowych. 

  1. W ramach zajęć dodatkowych: "Laboratorium biologiczne", uczennice klasy 5 i 6 poznawały budowę różnych typów komórek, podobieństwa i różnice między nimi oraz funkcje poszczególnych organelli. Następnie wykonywały modele 3D czterech typów komórek: bakteryjnej, grzybowej, roślinnej i zwierzęcej przy użyciu długopisów Banach 3D.

    ,  

Podczas styczniowych zajęć rewalidacyjnych uczniowie z pomocą nauczyciela poznawali zasady pracy z wykorzystaniem długopisów 3D firmy Banach. Wszystkim sprawiło to ogromna przyjemność i zdecydowanie inną formę realizacji materiału na zajęciach.
Z ogromnym zaciekawieniem i dużymi chęciami wykonane zostały laurki i upominki na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Praca z długopisem 3D pozwoliła na ćwiczenia motoryki małej i precyzji ruchów a także spostrzegawczości i cierpliwości. Uczniowie mieli okazję poznać nowe możliwości, które daje praca długopisem 3D a tym samym spędzić interesująco i wyjątkowo produktywnie czas podczas rewalidacji.

    

 

2. klocki LEGO® Education dają uczniom narzędzia, dzięki którym w ciekawy sposób przyswoją wiadomości z zakresu przedmiotów w modelu STEAM. Na  zajęciach świetlcowych kilkukrotnie uczniowie budowali i programowali . Każdy robot to okazja do wyjaśnienia rożnych zjawisk fizycznych poprzez krótkie pokazy i eksperymenty oraz do przybliżenia rozwiązań mechanicznych robota

         

3.DZIĘKI aparatowi cyfrowemu z funkcją kamery Canon EOS M50 Mark II, mogliśmy  udokumentować ważne wydarzenia  zwiazane z działalnoscią naszej szkoły:

234936