Warsztaty mydlarskie w przedszkolu

Tego w naszym przedszkolu jeszcze nie było!

Pachnące, kolorowe mydełka od zawsze były dla dzieci elementem zabaw podczas kąpieli. Warsztaty Mydlarskie ukazały dzieciom , iż powszechnie znane im mydło może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki Mrugnięcie

Podczs warsztatów, dzieci dowiedziały się jaka jest historia powstawania mydła, z czego tworzy się mydlane kształty, w jaki sposób w mydlanych kostkach gromadzi się moc zapachów i niezwykłych barw. Każde dziecko mogło samodzielnie wykonać mydełka glicerynowe z olejkiem kokosowym i miodem, przyozdobione płatkami kwiatów i kawałkami pomarańczy, które już nie długo staną się nietuzinkowym upominkiem dla najbliższych: babci i dziadka, dostarczając tym samym wiele radości nie tylko ich twórcom, ale i obdarowanym.

Gareria: Krasnoludki