Przejdź do treści
szkola1
szkola2
Przejdź do stopki

Dla uczniów

Treść

Materiały do samodzielnej pracy w domu.

Jeżeli nie masz możliwości wydrukowania, przepisz do zeszytu przedmiotowego w razie komnieczności cały tekst lub tylko odpowiedzi na pytania.

Oprócz materiałów przygotowanych i udostępnionych poniżej przez nauczycieli możecie korzystać również z oferty programów edukacyjnych przygotowanej przez TVP, np.

Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne.  

Także TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 widzowie będą mogli zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. W popołudniowym paśmie nie zabraknie również programów naukowych i przyrodniczych.

oraz internetowych matriałów edukacyjnych, np:

https://epodreczniki.pl/ - to bezpłatne, stworzone i administrowane przez Ministra Edukacji Narodowej narzędzie edukacyjne, które oferuje nauczycielom i uczniom gotowe materiały dydaktyczne.

www.cke.gov.pl - uczniowie klas ósmych znajdą tutaj materiały przydatne i pomocne w systematyzowaniu, utrwalaniu wiedzy, a także wspierające ich w przygotowaniach do egzaminów.                                                 

Linki do materiałów egzaminu ósmoklasisty:                                                                                       

https://SzaloneLiczby.pl/ - na tej stronie dostępne są m.in. interaktywne arkusze na stronie są interaktywne, które każdy z można zrobić samodzielnie online. Wszystkie arkusze mają bardzo rozbudowane rozwiązania (krok po kroku!), dzięki czemu każdy uczeń może nie tylko poznać poprawną odpowiedź, ale może wręcz nauczyć się jak rozwiązywać tego typu zadania.

https://lektury.gov.pl/ - To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 https://dyktanda.pl/ - serwis umożliwia bezpłatną naukę ortografii. Aplikacja od razu wyświetla wynik z poprawności rozwiązanego dyktanda.

https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1 - na portalu IPN w zakładce Edukacja znajdują się specjalne podstrony dla uczniów i nauczycieli, na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne. W serwisie można znaleźć m.in. teki edukacyjne, filmy dokumentalne, spoty historyczne i inne materiały audiowizualne przedstawiające np. serie komiksów o II wojnie światowej czy symbole narodowe.

http://www.muzykotekaszkolna.pl/ - Muzykoteka Szkolna to nowoczesne narzędzie wspomagające tradycyjną edukację muzyczną, które aktywizuje i stymuluje zainteresowanie muzyką. Serwis powstał na zlecenie MKiDN, a jego wydawcą jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.

234936