WYCIECZKA NA ŁOPIEŃ

W miniony piątek uczniowie klas 4-7 udali się na pieszą wycieczkę w góry ⛰️. Zdobyli oni Łopień, szczyt mierzący 961 m n.p.m., w paśmie Beskidu Wyspowego. Swoją wyprawę zaplanowaliśmy z Przełęczy Marszałka Rydza Śmigłego. Towarzyszyła nam przepiękna pogoda ☀️, a każdemu dopisywał humor 🥳 . Na szczyt doszliśmy w ciągu godziny. Mogliśmy tam podziwiać Babią Górę, Ćwilin, Luboń Wielki oraz Gorce. Uczniowie mieli czas na odpoczynek, grali w piłkę, biegali, bawili się w chowanego oraz smażyli kiełbaski 🥓 . Na zakończenie wszyscy przeszliśmy na polankę Widny Zrąbek, na której znajduje się metalowy krzyż poświęcony Janowi Pawłowi II, ołtarz polowy i księga pamiątkowa 📝dla turystów, do której chętnie wpisywali się nasi uczniowie.

To był udany dzień 🤩