Nasi uczniowie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Od września Szkoła Podstawowa nr 3 w Słopnicach bierze udział w wojewódzkim konkursie: „ODBLASKOWA SZKOŁA”. Dla dzieci i rodziców organizowanych jest wiele akcji i konkursów związanych z odblaskami, bezpieczną drogą do szkoły w porze jesienno – zimowej. Samorząd Szkolny pomyślał również o limanowskich seniorach. 25.10.2019 uczniowie zostali zaproszeni do Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku na wykład pt. „Mowa kwiatów, czyli o znaczeniu roślin w sztuce” Po wykładzie dzieci przypomniały starszym mieszkańcom powiatu, dlaczego warto nosić odblaski. Opowiadały o porze jesiennej, która powoduje, że pieszy na drodze nie jest widoczny bez elementów odblaskowych. Uczniowie przekazali wszystkim obecnym seniorom odblaskowe zawieszki oraz ulotki, przygotowane przez dzieci, zawierające podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa na drodze. W podziękowaniu za spotkanie Seniorzy przekazali uczniom kosz pysznych owoców z limanowskich sadów. Mamy nadzieję, że nasze odblaskowe występy nie tylko uwrażliwiły Słuchaczy na tematykę bezpieczeństwa na drodze, ale również pozwoliły im miło spędzić czas..