Prelekcja dietetyka na temat „Zasad zdrowego odżywiania dzieci i młodzieży”

Prelekcja dietetyka na temat  „Zasad zdrowego odżywiania dzieci i młodzieży”

W ramach realizowanego w naszej szkole programu: „Trzymaj formę”, w dniu 17 stycznia 2020 roku odbyła się prelekcja Pani dietetyk Alicji Sroka z uczniami klas 5-8. Pani Alicja w prosty i przystępny sposób omówiła tematykę dotyczącą zasad zdrowego odżywiania , wpływu witamin i minerałów na prawidłowy i harmonijny rozwój uczniów oraz źródeł ich pozyskiwania z warzyw i owoców. Przedstawiła prawidłowy rozkład posiłków w ciągu dnia z naciskiem na konieczność spożywania śniadania i zabierania do szkoły II śniadania, które powinny zawierać produkty bogate w białko, witaminy i składniki mineralne oraz wodę do picia. Motywowała do regularnej aktywności fizycznej i wielokrotnie podkreślała znaczenie prawidłowego żywienia i jego bezpośredni wpływ na kondycję człowieka w dalszych latach życia. Pokazywała produkty, które warto codziennie spożywać, jak również te, których należy unikać. Prelekcja wzbudziła duże zainteresowanie , dzieci chętnie brały w niej czynny udział: zadawały pytania, dzieliły się spostrzeżeniami, podawały przykłady w jaki sposób się odżywiają . Dziękujemy Pani dietetyk za pouczający wykład i życzymy dzieciom wytrwałości w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.