Bezpieczne wakacje 2020

Drodzy Uczniowie i Rodzice! Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. W lipcu i sierpniu wielu z nas wyjeżdża na urlop spędzając czas nad wodą, w górach czy w lesie.
Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia jednak, że niejednokrotnie zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Chcąc uniknąć zagrożeń wakacyjnych skorzystajcie  z  porad zamieszczonych w podanym filmie.

Na wakacjach w czasie pandemii koronawirusa musimy zachować szczególną ostrożność, tym bardziej, jeśli jedziemy w podróż.

Światowa Organizacja Zdrowia - WHO radzi, jak nie zarazić się koronawirusem w podróży:

Pamiętaj!

•  zachowuj odstęp co najmniej 1,5 metra od innych osób, a na wszelki wypadek zawsze miej pod ręką maseczkę (uwaga, na lotniskach, na terenie terminali, oraz w samolotach i pociągach noszenie maseczek jest obowiązkowe)
  •  unikaj kontaktu z osobami, które kaszlą albo mają gorączkę
  •  często myj ręce wodą z mydłem albo przemywaj płynem na bazie alkoholu
  •  nie dotykaj oczu, ust ani nosa
  •  nie dotykało maseczki ochronnej, a po jej zdjęciu umyjcie ręce (maseczkę jednorazową trzeba od razu wyrzucić!)

Wykorzystano materiały z Internetu
Bezpieczne wakacje. Porady słupeckiej policji. 16.06.2020