X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

2 października 2020 r. obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym dniu, dla wszystkich chętnych, zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne  egzaminy z tabliczki mnożenia. Do testu  przystępowali zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Każdy uczestnik, który udzielił prawidłowych odpowiedzi otrzymał certyfikat „Ekspert Tabliczki Mnożenia”.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczestnikach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Były dobrą okazją do wspólnej nauki poprzez zabawę. To matematyczne święto, weszło już na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
          Gratuluję Mistrzom, dziękuję Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Koordynator Lokalny X ŚDTM 2020

Agnieszka Tokarczyk