Warsztaty ekologiczne

W związku z prowadzoną w szkole innowacją pedagogiczną z ekologii, w piątek 3 października uczniowie klas IV do VIII uczestniczyli w prelekcji, a następnie w warsztatach ekologicznych, prowadzonych przez Panią Bernadettę Mynarczyk, pracownika Starostwa Powiatowego w Limanowej, w ramach realizowanego projektu: „Edukacja ekologiczna dzieci w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych”.

Pani prowadząca prelekcję w bardzo ciekawy i przystępny sposób przybliżyła uczestnikom zagadnienia związane z zagrożeniami środowiska i jego ochroną. Poruszyła problemy zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby, a także uświadomiła uczniom potrzebę i konieczność ich ochrony, a następnie wspólnie z dziećmi omówiła sposoby tej ochrony. Uczniowie uświadomili sobie również potrzebę segregacji odpadów i przypomnieli zasady segregacji.  Po godzinnej prelekcji odbyły się zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy z dużym zaangażowaniem wykonywali zadania ćwiczeniowe dotyczące poruszanej problematyki, przeprowadzili również badanie odczynu próbek wody.
     Prowadzona prelekcja miała na celu nauczanie postaw ekologicznie zrównoważonego użytkowania środowiska i sposobów jego ochrony, kształtowania nawyków kultury ekologicznej oraz poczucia moralnej i obywatelskiej odpowiedzialności za ochronę dóbr środowiska naturalnego i przyrodniczego.

zobacz foto