Zabawy z kodowaniem

O tym, jak ważne jest programowanie w dzisiejszych czasach chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Umiejętność ta już teraz jest kluczowa, a będzie nabierała jeszcze większego znaczenia. Programowanie nie jest już zajęciem tylko dla informatyków – kodują wszyscy, bez względu na wykształcenie, wiek i płeć.

Zabawy z kodowaniem są pełne radości, otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają je do działań w grupie, dzięki czemu już kilkulatek rozwijają się społecznie.

Najmłodsze dzieci w naszej szkole miały okazję zaprzyjaźnić się z ślimakiem Qobo nie tylko obserwowały jego ruchy, ale też samodzielnie kierowały nim prowadząc go do określonego miejsca. Nasze zabawy z robotem Qobo wykorzystujące elementy kodowania potraktowaliśmy jako krok w wielkiej, pełnej przygód i radości podróży, w którą z pewnością będziemy wybierać się teraz coraz częściej.

Więcej zdjęć tutaj