Czytam sobie. Pierwsza klasa

Uczniowie klasy I w roku szkolnym 2020/2021 zakwalifikowali się do akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się. Tym samym wzięli  udział  w  tej akcji.  Czytanie to podstawowa umiejętność, którą dzieci powinny opanować w pierwszych latach nauki. Program miał  na celu zachęcić ich do nauki samodzielnego czytania. Pokazać, że czas z książką może być przyjemny. Dzięki książeczkom dziecko nie tylko rozwija swoją wyobraźnię i poprawia myślenie, ale też buduje poczucie wartości i pewność siebie.

Każdy uczeń w ramach Akcji  otrzymał: jedną z dziesięciu książek z serii "Czytam sobie", Kartę Młodego Czytelnika, zakładkę do książek, plan lekcji, magnesy, naklejki i dyplom. Rodzice uczniów otrzymali poradnik "Jak wspierać naukę czytania i rozbudzać pasję czytelniczą swoich dzieci".

Więcej informacji na stronie: CzytamSobie.pl