Wsparcie zdalnego nauczania

W związku z trwającą pandemią koronawirusa zajęcia stacjonarne w publicznych i niepublicznych szkołach zostały zawieszone. Od 26 października 2020r. uczniowie klas IV - VIII realizują zajęcia edukacyjne poprzez nauczanie na odległość. Uczniowie klasy I – III uczestniczyli w tej formie nauczania od 9 listopada 2020r. do 18 stycznia 2021r. Podczas kształcenia na odległość zajęcia edukacujne prowadzone są on-line.

Prowadzenie nauczania w formie zdalnej powoduje przejściu z tradycyjnego stacjonarnego modelu kształcenia na model zdalnego nauczania w oparciu o  narzędzia cyfrowe, z których głównym jest sprzęt komputerowy i Internet. Przejście to spowodowało pojawienie się w wielu rodzinach problemów związanych z brakiem odpowiedniego sprzętu, dostępem przez uczniów do komputera, zwłaszcza gdy mają rodzeństwo  lub dostępem do sieci.

Aby rozwiązywać te problemy podejmowane jest szereg inicjatyw, których głównym celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących.

Dzięki jednej z takich inicjatyw nasza szkoła otrzymała sprzęt komputerowy, który został pozyskany przez Gminę Słopnice w ramach projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych” – grant nr 1, realizowanego przez Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Sprzęt komputerowy zostanie przekazany najbardziej potrzebującym uczniom i nauczycielom, by  ułatwić im realizację procesu zdalnego nauczania.

Za wszelką okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.