Warsztaty profilaktyczne

Dnia 11 czerwca w naszej szkole odbyły się dwugodzinne warsztaty profilaktyczne w których wzięły udział klasy 4-6, 7-8 na temat bezpieczeństwa w sieci, zniwelowania uzależnień  od gier i różnych aplikacji społecznościowych.

Warsztaty przeprowadzone zostały przez AKADEMIĘ POZYTYWNEJ PROFILAKTYKI Z KRAKOWA.

Prowadzący zwrócił uwagę uczniom na szkodliwe treści w Internecie, które wywołują negatywne emocje u odbiorcy i zazwyczaj promują niebezpieczne zachowania. Młodzi ludzi nie mając wystarczającego doświadczenia oraz wiedzy aby krytycznie ocenić szkodliwe dla nich treści są bardziej narażeni.  Kolejną ważną sprawą poruszoną na warsztatach była Cyberprzemoc. Wiele młodych osób ośmiesza lub kompromituje innych poprzez rozpowszechnianie nacechowanych agresją , przemocą i wulgarnością wiadomości, nie zdając sobie sprawy, że to przestępstwo. Niebezpiecznym  zachowaniem  na które zwrócił uwagę prowadzący, jest również nałogowe używanie smartfonów oraz długotrwałe granie w gry komputerowe. Osoby uzależnione tracą panowanie nad danym zachowaniem i kontynuują go pomimo wynikających szkód.

Uczestnicy warsztatów aktywnie wzięli udział w spotkaniu, oceniając warsztaty jak bardzo wartościowe źródło wiedzy.

Zobacz foto