,,Dzieci sieci, czyli Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów"

,,Dzieci sieci, czyli Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów

Uczniowie klasy I-III oraz IV,V  wzięli udział w spektaklu online pt. „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”. Spektakl podejmował bardzo ważny temat jakim jest bezpieczne i świadome korzystanie z Internetu.

Dzieci mogły dowiedzieć się o zagrożeniach w sieci, a bohaterowie wyjaśniali  krok po kroku jak poradzić sobie z nimi. Główni bohaterowie czyli  Filip i Ola to rodzeństwo. Bardzo lubią gry komputerowe i mnóstwo czasu spędzają w wirtualnym świecie. Filipa, gry i Internet wciągają tak bardzo, że zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością, a także przyjaciół. Ola, chcąc odzyskać brata, przypadkowo wzywa na pomoc dwóch super-bohaterów: Plika i Foldera, którzy natychmiast próbują pomóc  rodzeństwu.  Na szczęście wszystko kończy się dobrze i Filip dostrzega swój problem .

Pomimo licznych korzyści płynących z dostępu do sieci, Internet niesie za sobą także zagrożenia, do których należy między innymi uzależnienie od Internetu.