Przerwa na czytanie!

Piątek – 29.10.2021 r.!

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz pierwszy weźmie udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Zeszłoroczny rekord wyniósł 149 851 osób czytających na przerwie.

Celem akcji jest: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; integracja środowiska lokalnego; pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe; zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Udział w biciu rekordu bierze cała społeczność szkoły wszyscy uczniowie i nauczyciele . Akcja odbędzie się już w najbliższy piątek– 29 października. Prosimy Was o zabranie do szkoły swoich ulubionych książek. W trakcie czwartej przerwy każdy może czytać swoją ulubioną książkę, można też czytać głośno jedną na forum klasy.

Już teraz, serdecznie zapraszamy do bicia rekordu!