Spotkanie z podróżnikiem- Kenia

20 października „udaliśmy się” w wirtualną podróż do Kenii, leżącej w Afryce, po obu stronach równika, za sprawą Podróżnika, który odwiedził naszą szkołę. Ciekawa relacja z wyprawy wzbogacona pięknymi fotografiami i rekwizytami, rozpoczęła się od Mombasy – największego miasta na kenijskim wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Następnie podziwialiśmy park narodowy Masaj Mara, utworzony w celu ochrony sawanny i zwierząt na niej żyjących. Kolejnym punktem wyprawy były odwiedziny wioski Masajów. Poznaliśmy ich kulturę, tradycje, a nawet mogliśmy przymierzyć wzorzysty strój masajski. Była to dla nas ciekawa lekcja geografii, która poszerzyła wiedzę, wzbudziła w nas chęć poznawania świata i rozwijania swoich pasji.