Szkoła Pamięta

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #Szkoła Pamięta, której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu.  W ramach akcji oczyszczono i uporządkowano obelisk nieznanego żołnierza, nad którym nasza szkoła sprawuje patronat,  złożono wiązankę oraz zapalono znicze. Do akcji czynnie włączali się rodzice i ich dzieci, którzy również nawiedzili obelisk nieznanego żołnierza. Uczniowie z klas 1-3 poznawali polskie tradycje świąt zadusznych na lekcjach religii i edukacji wczesnoszkolnej. Z wykonanych prac plastycznych wykonano gazetkę ścienną ph. #Szkoła Pamięta. Nauczyciele historii przeprowadzili lekcje poświęcone lokalnym bohaterom.