Przedszkolaki pieką świąteczne pierniki

Pieczenie pierniczków świątecznych, urządziły sobie przedszkolaki aby poczuć magię nadchodzących świat, nie tylko w domu, ale także w przedszkolu. Czwartkowe przedpołudnie 16 grudnia dzieci spędziły bardzo pracowicie, ponieważ zabraliśmy się do robienia pierniczków.

Najpierw przedszkolaki zapoznały się z przepisem i potrzebnymi składnikami, następnie zagniatały ciasto. Jednak największą frajdę sprawiło im wałkowanie ciasta i wycinanie różnych kształtów foremkami. Później nasze pierniczki zostały upieczone, a ich aromatyczny zapach roznosił się po całej szkole. Pozostało jeszcze ozdobić lukrem oraz kolorowymi posypkami i gotowe.

Takie zajęcia bardzo spodobały się dzieciom, sprawiły wiele radości oraz rozbudziły prawdziwą potrzebę poznawczą.

Wiecej zdjęć tutaj:

Krasnoludki