KONKURS RECYTATORSKI

8 marca 2022 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „ Wiersze dla dzieci” dla uczniów klas 1-3. Uczestnicy musieli zinterpretować dowolnie wybrany wiersz z repertuaru znanych i lubianych poetów literatury dziecięcej.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją oraz zachęcanie dzieci do przezwyciężania własnej nieśmiałości poprzez występy przed publicznością. Przy ocenie pod uwagę wzięto dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, prawidłową artykulację, odpowiednią interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny ( uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój). Wybór był niezwykle trudny, ponieważ wszystkie dzieci zaprezentowały się wspaniale.

I miejsce:

Pachut Łucja