Śniadanie wielkanocne w przedszkolu

W tradycję naszego przedszkola wpisało się Śniadanie Wielkanocne, przygotowane wspólnie przez dzieci i pracowników szkoły oraz rodziców. Przedszkolaki bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi.

W swoich grupach dekorowały wiosennie i świątecznie sale, wykonywały świąteczne prace plastyczne, siały rzeżuchę. Zwieńczeniem licznych opowieści o zwyczajach Wielkanocnych było wspólne Świąteczne Śniadanie. Na pięknie przystrojonych stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw: jajka, szynki, sera, różnych warzyw oraz babeczek wielkanocnych. Złożyliśmy sobie życzenia i wspólnie zjedliśmy śniadanie.

Po śniadaniu okazało się, że Zajączek zostawił dla nas list, który przybliżył nas do odnalezienia prezentów ukrytych gdzieś na terenie sali przedszkolnej. Szukanie ich sprawiło dzieciom wiele radości.

Dziękujemy Zajączku 🐰 za prezenty.