LIMANOWSKA AKADEMIA MŁODEGO TECHNIKA

30.05.2022 w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej klasa 8 wraz z wychowawcą wzięła udział w Limanowskiej Akademii Młodego Technika. Celem warsztatów było przybliżenie oferty edukacyjnej szkoły poprzez prezentacje kształcenia zawodowego. Nasza młodzież mogła sprawdzić swoje swoje predyspozycje zawodowe wykonując typowe dla danego zawodu zadania. Uczniowie wzięli udział w warsztatach w branżach, które najbardziej ich interesowały, tj. branża budowlana, ekonomiczna, handlowa, hotelarska, weterynaryjna, gastronomiczna i rachunkowa. Ósmoklasiści chętnie angażowali się w przebieg zajęć tematycznych, a przy wspólnym grillowaniu dzielili się wrażeniami z rówieśnikami. Mamy nadzieję, że warsztaty spełniły ich oczekiwania, a w przyszłości pomogą im w dokonaniu trafnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia.