Z wizytą w pasiece

W dniu 2 czerwca w ramach realizowanej innowacji pt. ''Dbając o przyrodę dbamy o swoje zdrowie'' klasa ''0'' była na pieszej wycieczce w pasiece pszczół. Pan Franciszek Curzydło - pszczelarz i jego żona niezwykle interesująco opowiadali nam o życiu i pracy pszczół oraz sposobie pozyskiwania miodu. Uczniowie poznali budowę ula, zobaczyli miodarkę, ramkę z komórkami pszczelimi oraz inne narzędzia związane z pszczelarstwem. Dzieci dowiedziały się dlaczego należy chronić pszczoły. Owady te są bardzo potrzebne dla środowiska, ponieważ dzięki temu, że zapylają rośliny mamy dużo smacznych warzyw, owoców, ziół i pięknych kwiatów. Na koniec naszej wizyty zostaliśmy obdarowani słoiczkami pysznego miodu, a także mogliśmy go skosztować na miejscu.

Zapraszamy do galerii.