Wycieczka do Zakopanego klas 4-8

Wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekali na ten dzień, aż nadszedł, 13.06.2022r. i wczesną poranną godziną uczniowie klasy 4, 5, 7 oraz 8 wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Zakopanego. To był bardzo intensywny dzień. Rozpoczęto go od wizyty w Papugarni, w której znajdują się małe papugi oraz Wielkie Ary. Uczniowie byli zafascynowani tym miejscem oraz ptakami, które same do nich przylatywały, siadały na ramieniu lub na głowie i zjadały karmę, w którą wcześniej zaopatrzyli się zwiedzający. Kolejnym punktem zwiedzania był kompleks skoczni narciarskich. Z tego miejsca uczestnicy wycieczki udali się do „Kamiland. Historia Kamila Stocha”.  To galeria trofeów wielokrotnego mistrza olimpijskiego oraz mistrza świata w skokach narciarskich. Uczniowie poznali drogę mistrza na szczyt, obejrzeli zdobyte medale olimpijskie, Kryształowe Kule oraz Złote Orły. Naszą grupę zaszczycił swoją obecnością sam mistrz Kamil Stoch, co wywołało ogromne poruszenie oraz wzruszenie wśród uczestników wycieczki. Każdy uczeń mógł stanąć do zdjęcia obok Kamila Stocha. Uczniowie spędzili miło czas na rozmowie z Kamilem, który udzielił im też lekcji, aby pomimo trudności nigdy się nie poddawali, lecz dążyli do wyznaczonego celu, spełniali swoje marzenia. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał pamiątkową kartkę z autografem Kamila Stocha, dodatkowo plakat z podpisem Kamila wraz z dedykacją dla wszystkich uczniów SP3, który zawisł na ścianie szkoły.  Pełni entuzjazmu uczniowie udali się kolejką linowo terenową na Gubałówkę, do jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem, skąd podziwiali panoramę Tatr Polskich i części Słowackich oraz pasma Babiogórskiego. Tutaj był też czas na zakup pamiątek. W drodze powrotnej, przechodząc przez Krupówki, odwiedzono Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku.

Dzień ten był pełen wrażeń i na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.