Wycieczka kl.1-3 do Krakowa

15 czerwca uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami wybrali się na bardzo ciekawą i pouczającą wycieczkę do Krakowa.

Na początek wybrali się na Wawel i wzięli udział w lekcji muzealnej pt. "Życie codzienne na Wawelu".   Celem zajęć jest przybliżenie życia codziennego dawnych mieszkańców zamku, w tym obyczaju, kultury i ceremoniału dworu królewskiego. Prowadząca zwracała uwagę na przeznaczenie poszczególnych sal oraz na najważniejsze elementy wyposażenia ekspozycji. Omawiała rolę i obowiązki postaci związanych z rezydencją. Była to znakomita okazja do poszerzenia wiedzy historycznej.

Kolejnym punktem wycieczki były „Wioski Świata - Park Edukacji Globalnej” w Krakowie. Okazała się być niesamowitą i inspirującą przygodą prowadzącą przez różne kontynenty świata: Afrykę, Amerykę Południową, Azję oraz Grenlandię. Dowiedzieli się, jak wygląda życie codzienne ludzi w różnych częściach świata, gdzie mieszkają, co jedzą oraz jakie mają zwyczaje. Mogli zobaczyć tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach, a także dotknąć różnego rodzaju eksponatów pochodzących z odległych zakątków świata.

Wszyscy wrócili  uśmiechnięci i pełni wrażeń.