Przedszkolaki w Jastrzębiu

Dnia 23 czerwca korzystając z pięknej pogody obie grupy przedszkolne wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego "W zielonym gaju" mieszczącego się w Jastrzębiu. Na miejscu dzieci miały okazję poznać zwyczaje i pokarmić różne gatunki zwierząt. Przedszkolaki pięknie rozpoznawały rosnące w pobliżu owoce i warzywa oraz różnego rodzaju sprzęty domowe i gospodarskie z dawnych czasów. Dzieci zobaczyły w jaki sposób dawniej pracowali i spędzali wolny czas mieszkańcy wsi. Potem wzięły udział w warsztatach kreatywnych i samodzielnie stworzyły własną świeczkę oraz medalion strażnika przyrody. Następnie uczestnicy wycieczki mieli okazję degustować różne gatunki miodu oraz zjeść pyszną kiełbaskę z ogniska. Na koniec wszyscy wzięli udział w zabawach integracyjnych i dyscyplinach sportowych.

Więcej zdjęć w galerii.