PRÓBNA EWAKUACJA

6 września 2022 roku odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Celem ćwiczeń było przypomnienie uczniom i pracownikom szkoły procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru.

Po sygnale dźwiękowym uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki czyli boisko szkolne. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Później Strażacy poinstruowali jak używać gaśnic oraz zrobili pokaz jak ugasić pożar.

Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.

Po ewakuacji dzieci najmłodsze z oddziałów przedszkolnych miały okazję pooglądać wyposażenie samochodu strażackiego oraz porozmawiać ze strażakami.

Dziękujemy  Panom Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej za przeprowadzenie ćwiczeń.