PRELEKCJA- SZKODLIWOŚĆ PALENIA TYTONIU

6 października  w naszej szkole odbyła się prelekcja dla uczniów klas IV-VIII dotycząca szkodliwości palenia papierosów przeprowadzona przez panią Joannę Piórkowską, pracownicę Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej (PSSE) w Limanowej.

Spotkanie odbyło się w ramach udziału w programach: „Nie pal przy mnie proszę” oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie”, których celem jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów starszych klas szkoły podstawowej. Poruszony był temat rodzaju zagrożeń z którymi mogą się spotkać w swoim życiu i jak się przed nimi ustrzec.  Podkreślono, jak ważna w tym aspekcie jest asertywność, czyli umiejętność odmawiania. Uczniowie zapoznali się z negatywnymi skutkami palenia papierosów oraz obejrzeli prezentację  multimedialną na ten temat.