Przerwa na czytanie– bicie rekordu w czytaniu na przerwie

Dnia 06 października 2022 roku nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie– bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". Celem akcji była: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; integracja środowiska szkolnego; pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. W akcji wzięła udział cała społeczność szkoły. Każdy z uczestników wybrał z biblioteki szkolnej lub przyniósł z domu swoją książkę. W akcji wzięły udział wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami oraz nauczycielem języka polskiego . Najmłodszym uczniom (nie umiejącym samodzielnie czytać) głośno czytali wychowawcy. Koordynatorem akcji była mgr Barbara Wilczek. Zdjęcia oraz filmy wykonano z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach akcji Laboratoria przyszłości.