Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. 21 grudnia 2022 r. w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się Pan Dyrektor Mieczysław Tokarczyk, Sekretarz Gminy Słopnice Pani Anna Strug, Rodzice, Nauczyciele oraz Uczniowie szkoły. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców przeplatana była piosenkami o tematyce bożonarodzeniowej.

Na zakończenie grupa kolędników z instrumentami muzycznymi zagrała i zaśpiewała znane nam kolędy.

Tego samego dnia odbyły się również Wigilie klasowe.

Życzymy Wszystkim zdrowych i wesołych Świąt!