Instrumentalny recykling

Muzykowanie, czyli po prostu gra na instrumentach niesie ze sobą wartości uspołeczniające oraz przeżycia estetyczne. Jednak najbardziej istotnym walorem tej formy jest jej atrakcyjność. Każde zetknięcie się dzieci z instrumentami wywołuje wzmożoną aktywność, radość czy entuzjazm.

Grać można nie tylko na profesjonalnych instrumentach, o czym uczniowie klasy 4 i 5 przekonali się wykonując własne instrumenty strunowe i perkusyjne.

Uczniowie z zaangażowaniem i kreatywnością tworzyli instrumenty perkusyjne z pustych butelek plastikowych, kubeczków, nakrętek,wsypując do nich wszystko, co ” grzechocze”: kamyczki, kaszę, ryż, groch, fasolę, koraliki lub z pudełek, kartonów, recepturek powstawały cudne instrumenty strunowe. Potem dzieci ozdabiały je wg własnej inicjatywy by następnie każde indywidualnie zaprezentowało dźwięk swego instrumentu, aż w końcu piano i forte zagrała radosna orkiestra.

To niewiele kosztuje, a zabawa jest po prostu znakomita!