Doświadczenia w klasie III

We wtorek 21 marca  uczniowie klasy III robili proste, ale zarazem bardzo ciekawe doświadczenia. W parch przygotowali je dla kolegów i koleżanek z klasy .

„ Jak nadmuchać balon za pomocą octu i sody ?”, "Wybuchający wulkan "„Tęcza ze Skittles” , ,, Lawa w butelce" i wiele innych.

Na sam koniec wychowawczyni pokazała dzieciom Eko zegar, który działa za pomocą ziemniaka, płytki miedzi i cynku.

Dzieci bardzo chętnie i w skupieniu wykonały doświadzcenia i wyjaśniały zjawiska. Postawienie ich w roli badacza, eksperymentatora okazało się wspaniałą zabawą, dostarczając im wielu nowych doznań, wrażeń, emocji i radości a jednocześnie sprawiło, że uczyły się odkrywając to co nieznane a zarazem fascynujące.