„Sprzątamy dla Polski 2023”

„Posprzątajmy Polskę, wszędzie, wzdłuż i wszerz, z tych wczorajszych śmieci, z tych jutrzejszych też”.

21 kwietnia uczniowie IV i V klasy włączyli się w ogólnopolską akcję: „Sprzątamy dla Polski”, objętą honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Wydarzenie ekologiczne polegało na sprzątaniu porzuconych odpadów na publicznych terenach zielonych. Akcję rozpoczęliśmy od przypomnienia zasad BHP i krótkiej edukacji w zakresie prawidłowej segregacji odpadów. Zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawice ochronne, wyruszyliśmy na sprzątanie terenu w okolicy szkoły. W ten sposób wyraziliśmy troskę o środowisko naturalne oraz uczyliśmy się postawy odpowiedzialności za wspólne dobro poprzez kształtowanie właściwych nawyków.
    Uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy i zachęcamy wszystkich do codziennego dbania o środowisko.

Nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to, aby NIE ŚMIECIĆ i segregować odpady.

>>GALERIA<<