Realizacja projektu

Projekt pn.  „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” stanowi bezpośrednią odpowiedź na wyzwania dla oświaty w Małopolsce, a co za tym idzie konieczność podjęcia działań w zakresie pomocy szkołom w walce z zagrożeniami i skutkami pandemii Covid-19, realizowane na trzech płaszczyznach, w postaci trzech Grantów.

Nasza szkoła w ramach realizowanego przez Gminę Słopnice Grantu 1 (Wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne, poprzez wyposażenie tych szkół i placówek w narzędzia do nauki zdalnej) otrzymała cztery 65” monitory interaktywne myBoard Grey Rock, które umożliwiają i uatrakcyjnią realizację zajęć edukacyjnych oraz prowadzenie edukacji zdalnej uczniów.

Nowoczesne technologie stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności i stanowią duże uatrakcyjnienie lekcji. Monitory interaktywne są nowoczesnymi narzędziami w edukacji, które jako pomoc dydaktyczna wspomagają pracę nauczyciela w szkole i przedszkolu. Monitor pozwala skupić uwagę uczniów, aktywizuje do udziału w lekcji, zachęca do kreatywności.

Wykorzystywane podczas zajęć dydaktycznych, pozwolą dzieciom poznać, to czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości. Będą służyć do rozwiązywania zagadek i rebusów, układania puzzli, wyświetlanie prezentacji, filmów, zdjęć, materiałów oraz notatek. Dzięki technologii dotykowej nauczyciel może na bieżąco wprowadzać uwagi, nanosić komentarze, wykresy, czy rysunki, ułatwiając uczniom przyswoić informacje. Wyjątkową właściwością monitorów interaktywnych jest też możliwość prezentacji ćwiczeń interaktywnych.

Tak jak Internet jest dziś naturalnym środowiskiem dla dzieci, tak monitor interaktywny stał się typowym narzędziem stosowanym w edukacji.