Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest na pamiątkę utworzenia pierwszego na świecie Ministerstwa Oświaty –Komisji Edukacji Narodowej, powołanej do życia ustawą Sejmu Rozbiorowego 14 października 1773 roku. Idea święta sięga 1957 roku, jednak to uchwalona w 1972 roku ustawa Karta Praw i Obowiązków Nauczyciela wprowadziła 14 października jako Dzień Nauczyciela, który z kolei od 1982 roku zwany jest Dniem Edukacji Narodowej.

13 października w naszej szkole jak co roku odbyła się akademia, w której wzięła udział cała społeczność szkolna. Wiele miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienne poświęcenie. W części oficjalnej głos zabrał Wójt Gminy Słopnice Pan Adam Sołtys oraz Dyrektor -Mieczysław Tokarczyk, którzy złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

>GALERIA<