Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dnia 20.11.2023r. obchodzono Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Kampania ta, wspierana m.in. przez organizację UNICEF oraz Rzecznika Praw Dziecka, odbywa się corocznie w listopadzie i jest upamiętnieniem uchwalenia Konstytucji o Prawach Dziecka. Uczniowie klas 1-7 oraz grupy przedszkolne brały udział w rożnego rodzaju przedsięwzięciach: dyskutowali nt. praw dziecka, kolorowali niebieskie serduszka, oglądali filmy edukacyjne, rozwiązywali quizy. Na szkolnym korytarzu przygotowano również gazetkę o prawach dziecka. W świetlicy szkolnej przeprowadzono również pogadankę na temat łamania praw dziecka w niektórych krajach. Nie zabrakło również wspomnień o Januszu Korczaku. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji dzieci będą bardziej świadome swoich praw, nie zapominając jednak o swoich obowiązkach.

>>GALERIA<<