PSZCZOŁY- NASI MALI PRZYJACIELE

11 kwietnia uczniowie klas 1-3 mieli okazję wziać udział w programie ,, Pszczoły- nasi mali przyjaciele".

W ramach spotkania dowiedzieli się wielu ważnych i pożytecznych informacji m.in. dlaczego pszczelarz nosi kombinezon, ile pszczół może zmieścić się w ulu, jak wygląda ul w środku, skąd się bierze miód, jak pszczoły trafią do swojego ula, dlaczego pszczoły są tak ważne w przyrodzie? Ponadto poznali hierarchię panującą w ulu, rolę królowej, robotnic i trutni. Dowiedzieli się, na czym polega praca pszczelarza, poznali akcesoria pszczelarskie i wyroby pszczele. Na koniec zajrzeli do wnętrza prawdziwego ula, wykonali własnoręcznie świeczkę z pszczelego wosku. Obdarowani słoiczkiem słodkiego miodu i z odznaką młodego pszczelarza  zakończyli warsztaty.

Spotkanie okazało się wspaniałą lekcją przyrody!