Happening Antynikotynowy „Czyste Płuca”

23 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w happeningu „Czyste Płuca”. Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi całej społeczności szkolnej na konieczność ochrony obecnych i przyszłych pokoleń przed następstwami używania tytoniu oraz na ryzyko zdrowotne jakie niesie palenie papierosów lub e- papierosów. W tym dniu każdy uczeń ubrał białą koszulkę, jako symbol czystych płuc.

W ramach szkolnego happeningu podjęto następujące działania:
1. Uczniowie klas 4 - 7 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na temat szkodliwości nikotyny,
które przeprowadził pracownik Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z
Limanowej.
2. Quiz wiedzy. Po zajęciach uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w przygotowanym quizie.Wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali nagrody.
3. Uczniowie klas 1 - 3 wspólnie wykonali plakaty zachęcające do zdrowego stylu życia, życia bez nałogów.
4. Wszyscy uczniowie klas 1 - 7 pokonali tor przeszkód – który przygotował nauczyciel wychowania fizycznego.

Na koniec podsumowano inicjatywę oraz rozstrzygnięto szkolny konkursu plastyczny: „Palenie szkodzi zdrowiu”. Nagrodzeni uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Wyniki konkursu:
I miejsce Aleksandra Wojcieszak klasa 6
II miejsce Marta Kołodziej klasa 7
III miejsce Kamil Wojcieszak klasa 7
Wyróżnienia: Kacper Król klasa 4, Milena Wojcieszak klasa 4, Beata Kołodziej klasa 5, Krystian Wojcieszak klasa 5.
Bardzo dziękujemy za aktywny udział w happeningu antynikotynowym „Czyste płuca”,
zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.

Happening profilaktyczny „Czyste Płuca” zorganizowały i koordynowały jego przebieg:
Pedagog szkolny- Joanna Ciuła
Nauczyciel biologii -Jolanta Kłodnicka